Зворотній дзвінок
Зберегти

ТРАНСПОРТНА УПАКОВКА І ПЛАСТИКОВА ТАРА ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

04 Жовтня 2018 1637 переглядів

ТРАНСПОРТНА УПАКОВКА І ПЛАСТИКОВА ТАРА ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Дізнайтеся більше про транспортну упаковку і пластикову тару для харчових продуктів!

Як відомо, упаковка повинна не тільки зберігати товар, а й продавати його. Сьогодні це стосується і транспортної тари. Транспортна тара і пластикова тара для харчових продуктів несе іміджеве та рекламне навантаження, бере участь у створенні бренду.

Пластикова тара для харчових продуктів

Вибираючи той чи інший вид транспортної упаковки, потрібно враховувати її експлуатаційні характеристики, економічну доцільність і чинне законодавство.

Пластикова тара для харчових продуктів представлена багатьма варіантами. Це великогабаритна пластмасова тара (ящики з поліетилену низького тиску місткістю 25, 30 і 55 л і контейнери з ударостійкого полістиролу), товстостінні каністри (ємністю 5, 10 і більше літрів), пластикові мішки.  

Переваги полімерної упаковки:
 1. мала вага (зазвичай не більше 1,1 г / см3); 
 2. низька вартість, низька витрата електроенергії при виробництві;  
 3. можливість створювати упаковку практично будь-якої конфігурації і типорозміру; 
 4. можливість багаторазового використання матеріалу тари після переробки; 
 5. можливість об'єднати технологічні процеси консервування і виробництва тари на одному підприємстві;  
 6. відносна стійкість до хімічного впливу; 
 7. створення упаковки з заданими властивостями; 
 8. можливість експериментувати з кольором і дизайном пластика. 

До недоліків пластикової тари для харчових продуктів відносять незручність під час упакування важких товарів, обмеження у використанні для упаковки деяких продуктів і відносно складна технологія виробництва. Звичайно, пластик викликає нарікання з боку екологів - як в плані виробництва, так і в плані утилізації. Втім, сьогодні ця проблема вже вирішується: проводять дослідження з метою створення біорозкладних полімерів. Суть технології - введення в полімерну матрицю різних модифікаторів, як правило, рослинного походження (найчастіше - крохмалю).

Використання пластикової тари для харчових продуктів

Пластикову тару слід використовувати у випадках, коли необхідно забезпечити стійкість тари до впливів зовнішнього середовища, а також при перевезенні продуктів в крихких (скляних) споживчих упаковках. Тверда транспортна полімерна тара має високу міцність і відмінний опір до динамічних навантажень, не вимагає систематичного ремонту, відрізняється тривалим терміном експлуатації, надійно зберігає продукцію від зовнішніх впливів, має гарний зовнішній вигляд. Пластикова тара представлена в різноманітних формах і конструкціях, це дозволяє найбільш раціонально упаковувати продукцію. Завдяки своїй жорсткості пластикова тара може легко складатися в кілька ярусів, займаючи при складуванні мінімальні площі, без застосування додаткових пристроїв. 

Піддони ящиків, картонні і пластикові часто грають роль торгового обладнання і замінюють стелажі, прилавки, торгові полиці. Це дозволяє виключити дуже трудомістку ланку в ланцюзі руху товару - відбір товарів на складі на замовлення роздрібних магазинів. Ця робота перекладається в даному випадку на покупців. Усувається також і цілий ряд інших операцій: викладка товарів на полиці стелажів і прилавків, додавання на них цін, що призводить до прискорення доставки товарів, зниження витрат обігу, зменшення втрат від псування товарів і, врешті, до збільшення прибутку в торгівлі.

М'які контейнери використовуються для транспортування і тимчасового зберігання сипучих, гранульованих, штучних і рідких продуктів. Вони замінюють фанерні барабани, бочки, мішки і підходять для транспортування на залізничних платформах або водним шляхом. Їх застосування знижує трудомісткість операцій з пакування та дозволяє забезпечити механізацію вантажно-розвантажувальних робіт. Ще однією перевагою м'якої транспортної тари з полімерних матеріалів є те, що вона легко складається і займає небагато місця під час зворотних перевезень.

Відповідність нормам харчової безпеки

На вимогу Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» протягом трьох років з моменту набуття його чинності всі вітчизняні харчові підприємства і компанії, діяльність яких входить в «харчовий ланцюг», повинні впровадити міжнародні системи харчової безпеки.  

Переваги пластикової тари в «харчовому ланцюзі»:

 • повна санітарно-гігієнічна обробка. Таку обробку пластикові матеріали дозволяють проводити багаторазово і інтенсивно з використанням промислової мийки та необхідних хімічних засобів;
 • якісний пластик з первинної сировини допускається до контакту з харчовими продуктами і не вимагає ніяких додаткових засобів захисту продукту;
 • діапазон температурної стійкості тари від -40 до + 70 °С дозволяє успішно і без ризиків застосовувати її для широкого асортименту продуктів - від заморожених до гарячих;
 • полімерні матеріали, з яких виробляються палети, біг-бокси і ящики нейтральні і стійкі до всіх агресивних середовищ харчових продуктів - кислот, лугів, жирів, цукрів. Виняток становлять лише спирти. Така стійкість пластику дозволяє використовувати тару, наприклад, типу біг-бокси, для зберігання і приготування різноманітних продуктів, наприклад, розсолів, маринадів, соусів, конфітюрів і т.д. При цьому харчові продукти довго не втрачають своїх корисних властивостей, а також виключаються ризики втрати харчової безпеки з вини тари через міграцію компонентів пластику в продукт;
 • лита пластикова тара стійка до відколів, не розшаровується, не містить клеїв, що також підвищує надійність її застосування, оскільки немає ризиків потрапляння в продукт сторонніх включень - елементів тари і інших речовин.

International Blueberry Conference 2019 International Blueberry Conference 2019

7 - 8 березня 2019 року компанія АLFA TRANS PAK візьме участь в International Blueberry Conference 2019, яка відбудеться в Яхранке, Польща (50к ...

УПАКОВКА ДЛЯ ЯЄЦЬ: ЯКА КРАЩЕ І ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ УПАКОВКА ДЛЯ ЯЄЦЬ: ЯКА КРАЩЕ І ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ Наша стаття допоможе вам розібратися, яка упаковка для яєць краща і як правильно її вибрати.

НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ КУПУЮЧИ ПРОДУКТИ НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ КУПУЮЧИ ПРОДУКТИ

У цій статті ви дізнаєтеся, на що слід звертати увагу при покупці продуктів харчування.