Зворотній дзвінок
Зберегти

НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ КУПУЮЧИ ПРОДУКТИ

04 Жовтня 2018 12430 переглядів

НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ КУПУЮЧИ ПРОДУКТИ

У цій статті ви дізнаєтеся, на що слід звертати увагу при покупці продуктів харчування.

Які чинники впливають на здоров'я людини? В першу чергу це вода, яку ми п'ємо, повітря, яким дихаємо, і їжа, яку ми щодня вживаємо.
Ці три складові забезпечують нормальну роботу всього організму і підтримують його життєдіяльність. Ніхто з нас не може вплинути на екологічну ситуацію в світі, цим повинна займатися громадськість під невпинним контролем держави. Зате кожен окремо взятий індивідуум може самостійно складати раціон свого харчування і вибирати продукти, які корисні для організму, тим самим покращуючи своє самопочуття.

Чотири основні чинники


Отже, приходячи на ринок або в супермаркет, на що слід звертати увагу в першу чергу?

 1. Інформація про продукти харчування повинна бути на мові тієї країни, в якій вони продаються;
 2. Отримати відомості про реальні властивості продукту можна тільки вивчивши інформацію про склад продукту, яка найчастіше друкується дрібним шрифтом. На яскраві написи, такі як «Без ГМО», «без консервантів», «натуральний» та ін. Не варто звертати уваги;
 3. На деяких продуктах вказується термін придатності і термін зберігання після відкриття. Поставивши продукт в холодильник, намагайтеся не забувати про це;
 4. На етикетці має бути вказано назву продукту, найменування виробника, кількість білків, жирів, вуглеводів і калорійність продукту.

Пам'ятайте, маркетологи підуть на все, щоб привернути вашу увагу до продукту і реалізувати його. Обов'язково вивчіть інформацію, зазначену виробником. Ми всі знаємо, що практично всі продукти, які ми бачимо на прилавках, містять харчові добавки. Їх вміст позначається спеціальним кодом, перед яким стоїть буква «Е».

Як правильно вибрати продукти

 • Органолептична оцінка - дуже важливий момент при перевірці якості продуктів харчування. Самі продукти повинні мати гідний зовнішній вигляд. Звичайно, для кожного продукту харчування є своя власна природна краса. Головним чином, уникайте вм'ятин, тріщин і інших дефектів, викликаних неправильним зберіганням і транспортуванням.
 • Дегустуючи продукт харчування, необхідно чітко уявляти різницю між доброякісним і недоброякісним продуктом харчування, тому що останнім часом для багатьох людей смак ненатуральної їжі (наприклад, сої для м'ясних виробів) стає нормою і зразком. Якщо ви не досвідчений дегустатор будь-якого продукту, то треба, принаймні, один раз купити перевірений доброякісний продукт і запам'ятати гарненько його правильний, натуральний смак, а також післясмак.
 • Будьте обережні з швидкопсувними продуктами (м'ясо, риба, молочний продукт тощо), дивіться уважно на термін придатності, а також на правильність їх зберігання. Але ні в якому разі не ігноруйте такі продукти і не виключайте зі свого раціону.
 • Важливо пам'ятати, що термін придатності потрібно перевіряти тільки на етикетці виробника, а не на приклеєною етикетці в магазині.
 • Віддавайте перевагу продуктам місцевого виробництва. Перевезення здалеку товари не можуть бути дуже свіжими, а якщо і здаються такими, то напевно завдяки додатковому вмісту харчових добавок.
 • Пам'ятайте, найбільш корисні ті продукти, які вже в своєму первісному вигляді придатні для їжі, задумані природою. Наприклад, соя потребує обробки для перетворення її в їжу.
 • Робіть запас продуктів харчування, якщо є така можливість. Це допоможе вам заощадити гроші, а також не бути вразливим у разі дефіциту продуктів харчування.
 • Якщо дуже хочеться купити щось «для настрою», то вибирайте якийсь смачний фрукт, не купуйте низькоякісні солодощі. Корисно іноді купити хороший натуральний шоколад, але пам'ятайте про міру.

Як перевірити якість продуктів харчування в магазині

  В магазині не завжди можна перевірити продукт за органолептичними показниками, але виробник повинен надати всю необхідну інформацію на пакувальному матеріалі.

  • Завжди уважно вивчайте склад продуктів харчування. Остерігайтеся продуктів харчування, у яких в складі великий перелік харчових добавок. Але при цьому не забувайте, що багато недобросовісних виробників приховують справжній склад, тому іноді необхідно провести додаткову перевірку якості своїми силами. Особливо це стосується випадків, коли купуєте товар певного виробника вперше.
  • Великий термін зберігання часто говорить про наявність великої кількості консервантів.
  • Менше довіряйте красивим етикетам, більше - своєму зору, нюху і дотику.
  • Уникайте покупок в «центральних» проходах, де можуть бути низькоякісні продукти, які хочуть скоріше збути. Принаймні, будьте обережні.
  • Продукт, що знаходиться на видному місці на прилавку, може мати короткий термін придатності або взагалі бути зіпсованим. Перевіряйте завжди термін придатності і якість продукту за місцем.
  • Орієнтуйтеся на продукцію, виготовлену за Держстандартом (ДСТУ - для України)
  • Ставтеся обережно до продуктів харчування, на упаковці яких будуть розрекламовані фрази: «Без харчових добавок», «Найвища якість», «+ Вітаміни» і ін. По-перше, то може виявитися неправдою. А, по-друге, таким чином виробник однією перевагою може прикривати інші недоліки. Адже дуже часто трапляються продукти без консервантів, але з відсутністю корисних речовин, і навпаки.
  • Вибираючи продукти харчування, завжди враховуйте їх ціну, яка є непрямим показником якості. В ідеалі: чим дорожчий продукт харчування, тим він кращий. Але це, якщо не звертати увагу на такі фактори, що впливають на вартість товару, як транспортування, популярність бренду або просто несумлінність виробника і продавця.
  • Звертайте увагу на стан пакувального матеріалу: повинна бути цілою і неушкодженою. Пам'ятайте, упаковка створена не тільки для залучення уваги покупців, але також для збереження вмісту. Ні в якому разі, не йдіть правилом: негарна упаковка значить поганий товар. Якісний товар може бути і в звичайній непомітній упаковці.

   Як правильно обирати і купувати продукти харчування

  • Не захоплюйтеся надмірно акціями і розпродажами. Пам'ятайте, що акції часто відбуваються з корисливих мотивів. Наприклад, щоб продати несвіжий продукт або взагалі прострочений. Тому, «акційні» товари перевіряйте особливо ретельно.
  • Не соромтеся запитувати у співробітників магазину. Вони можуть допомогти вам швидко знайти необхідний продукт. При покупці можете прямо запитати, що найсвіжіше, що прийшло найостанніше або коли буде наступна партія. Звичайно, не слід завжди вірити словам продавця, але ви можете самі проаналізувати його поведінку, прямоту або ухильність відповіді. Добре, коли ви продавця знаєте і можете на нього покластися.
  • Запам'ятовуйте ті місця, де ви вдало купили продукт.

  Висновок

  • Намагайтеся вибирати тільки свіжі та необроблені продукти. Якщо ж ви позбавлені такої можливості, то придбайте продукти, на яких вказано зрозумілий вам склад. Наприклад: в складі консервованого тунця повинна міститися тільки риба, сіль і перець.
  • Рибу і м'ясо краще купувати охолодженими, а не замороженими.
  • Уникайте напівфабрикатів і готових страв.
  • Купуючи сир, просіть відрізати шматок від великої голівки. Не варто купувати фасовані скибочки, які розкладають на прилавках.

Схожі статті

International Blueberry Conference 2019 International Blueberry Conference 2019

7 - 8 березня 2019 року компанія АLFA TRANS PAK візьме участь в International Blueberry Conference 2019, яка відбудеться в Яхранке, Польща (50к ...

УПАКОВКА ДЛЯ ЯЄЦЬ: ЯКА КРАЩЕ І ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ УПАКОВКА ДЛЯ ЯЄЦЬ: ЯКА КРАЩЕ І ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ Наша стаття допоможе вам розібратися, яка упаковка для яєць краща і як правильно її вибрати.

ТРАНСПОРТНА УПАКОВКА І ПЛАСТИКОВА ТАРА ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТРАНСПОРТНА УПАКОВКА І ПЛАСТИКОВА ТАРА ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Дізнайтеся більше про транспортну упаковку і пластикову тару для харчових продуктів!